Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" LED Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" led monitor in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳16,800
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.70GHZ, 8MB Cashe |
| Main Board | H-61M |
| Monitor | Starex 19" LED Monitor |
| RAM | 16GB DDR3 1600 Buss |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | USB RGB Gaming mouse |
| Modem | 3G / 4G Supported |
| Casing | OVO Mini RGB Gaming Casing |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
This Desktop gaming PC has an Intel core i7 3rd generation processor, H-61M main board, Intel HD Graphics 4000 graphics card, 16GB DDR3 desktop PC RAM, 256GB SSD, Starex 19" LED monitor, RGB mouse and keyboard USB, OVO Mini RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★