GDL G608
-18%
Price in Bangladesh
৳1,390
from 1 seller
The lowest price of GDL G608 in Bangladesh is ৳1,390 only. Buy GDL G608 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 18%
৳1,700
৳ 1,390
📋 GDL G608 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ GDL G608 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM 900/1800/850/1900MHz |
| Display | 2.4" QVGA Display |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | Up to 32GB |
| FM Radio | Wireless FM radio |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
GDL G608 comes with a stylish design and it is a dual-sim supported phone. The phone offers a 2.4" QVGA display that runs with smooth performance. The phone has some amazing features such as auto call recording, wireless Bluetooth support, 32 + 32MB memory, 1000 contacts memory space, blacklist, whitelist, and calculator.
Be the first to review
Share your experience with GDL G608 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★