GEEOO H200 PRO RGB Color Gaming Headphone
-7%
Price in Bangladesh
৳1,100
from 1 seller
The lowest price of Geeoo h200 pro rgb color gaming headphone in Bangladesh is ৳1,100 only. Buy Geeoo h200 pro rgb color gaming headphone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 8%
৳1,190
৳ 1,100
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 32 ohms at 1 kHz |
| Sensitivity | 118 dB/mW |
| Frequency | 20-22000 Hz |
| Cable Length | 2.2±0.3 m |
| Charging Voltage | Power handling Capacity: 50 mW |
📖 Overview
This GEEOO H200 PRO is an RGB color gaming headphone that can be a great choice for a long time gaming with a great sound quality. Also, it has 7.1 virtual surround realistic 3D sound, 40mm speaker unit, 3.5 mm jack, 2.2±0.3 m cable length, 6.0 x 5.0 mm mic dimension, 58 dB ± 3 dB mic sensitivity, omni-directional directivity, 2.2kΩ mic impedance, 32 ohms at 1 kHz impedance, 118 dB/mW sensitivity, and 20-22000 Hz frequency response.
Be the first to review
Share your experience with GEEOO H200 PRO RGB Color Gaming Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★