General 32" Frameless Double Glass Android TV
Price Range in Bangladesh
from
৳10,990
to
৳12,500
across 2 sellers
The lowest price of China in Bangladesh is ৳10,990 only. Buy China at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳12,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 10,990
Shantinagar, Dhaka
৳ 12,500
📋 China Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | China |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 10W + 10W Audio Power Output |
| Connectivity | VGA, HDMI, AV, USB |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
General smart television comes with a 32-inch frameless double glass screen and full HD screen resolution that gives a very smooth picture. This television offers you to watch Facebook, Netflix, Amazon Prime Video, and YouTube Player, among other social networking apps. This TV can also be used as a CCTV camera monitor.
Be the first to review
Share your experience with General 32" Frameless Double Glass Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★