Genova Get-6300-Italy Pro Max Money Counting Machine
-45%
Price in Bangladesh
৳13,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Genova Get-6300-Italy Pro Max Full Specification
| Item | Money Counting Machine |
|---|---|
| Model | ✅ Genova Get-6300-Italy Pro Max |
| Counting Speed | 1500pcs/min |
| Size Of Countable Money | 50 x 110-90 x 170mm |
| Thickness Of Countable Money | 0.075-0.15 mm |
| Stacker Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Hopper Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Display | 3 |
| Power Consumption | ≤80W |
| Power Supply | AC 220V±10PHz, AC 110V±10Hz |
| Weight | 7.5 Kg |
📖 Overview
This Genova Get-6300-Italy Pro Max is a automatic bill counter machine designed to detect UV, MG, MT, IR, and DD in general. This machine can count money with 100% accuracy and count 1500pcs per minute. This machine uses Italy technology, so it can be used for a long time. It is compatible with multiple currencies around the world.
Be the first to review
Share your experience with Genova Get-6300-Italy Pro Max Money Counting Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★