Genova Get-9500 Banknote Counter
-20%
Price in Bangladesh
৳15,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Money Counting Machine Full Specification
| Item | Money Counting Machine |
|---|---|
| Counting Speed | 1000pcs/min |
| Size Of Countable Money | 50 x 110-90 x 170mm |
| Thickness Of Countable Money | 0.075-0.15 mm |
| Stacker Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Hopper Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Power Consumption | ≤80W |
| Power Supply | 220V±10PHz, AC 110V±10Hz |
| Dimension | 310 x 285 x 175mm |
| Weight | 5.3 Kg |
📖 Overview
The Genova Get-9500 is a high-quality automatic banknote counter machine designed for all currency counting. It also has stop, auto start, and clean features. This machine can detect UV, MG, MT, IR, and DD and detect fake notes very easily. It has digital monitor display and an additional monitor for customer display. It is suitable for counting coins in banks, super shops, commercial establishments and other places.
Be the first to review
Share your experience with Genova Get-9500 Banknote Counter and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★