GIT ZC-T4B11C-SG 4-MP Full Color CCTV IP Dome Camera
-23%
Price in Bangladesh
৳3,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 GIT ZC-T4B11C-SG Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ GIT ZC-T4B11C-SG |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4 million 1/3" CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 2.8mm |
| Video Resolution | 4.0 Megapixel |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Dual light |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | POE 48V |
📖 Overview
This GIT ZC-T4B11C-SG is a 4-megapixel IP dome camera that comes with a 4 million 1/3" CMOS sensor and a 2.8mm lens so, it provides crystal clear videos. Also, this dome camera includes some special features such as a human-type detection light alarm, mobile detection alarm center reminder, AI tracking, and real-time video transmission. Moreover, it offers multiple safety protection which includes lightning over-voltage, and over-current.
Be the first to review
Share your experience with GIT ZC-T4B11C-SG 4-MP Full Color CCTV IP Dome Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★