Hisense 75Q6N 75" 4K QLED Google Television
Price Range in Bangladesh
from
৳125,000
to
৳149,000
across 5 sellers
The lowest price of Hisense 75Q6N in Bangladesh is ৳125,000 only. Buy Hisense 75Q6N at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳149,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 125,000
Cantonment, Dhaka
৳ 128,000
Mirpur, Dhaka
৳ 136,490
📋 Hisense 75Q6N Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ 75Q6N |
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8 ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1300 : 1 |
| Brightness | 350cd/m2 |
| Sound | 2 x 15 Watt Audio Power Output, Audio equalizer, Dolby ATMOS |
| Connectivity | 1 x RJ45 Ethernet, Wi-Fi Protocol (IEEE 802.11), Bluetooth V5.3, 1 x HDMI In, 2 x USB 2.0, 1 x RF In, 1 x AV In, 1 x 3.5mm Earphone Jack |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | Stand W x H x D: 1676 x 1004 x 360mm |
| Other Features | Gross Weight: 32Kg |
📖 Overview
The Hisense 75Q6N is a 75-inch bezel-less smart Android television. This TV supports 4K video that delivers incredibly detailed and clear images. This television has an 8ms response time that reduces motion blur and produces crisp, clear images. It has three HDMI connections that allow you to connect other devices, including Blu-ray players and gaming consoles, to the TV. This Hisense TV also has two USB ports for easy access to multimedia data and an audio jack for additional audio.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 75Q6N 75" 4K QLED Google Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★