Golden-i 43" 4K Chinese Smart Android TV
Price Range in Bangladesh
from
৳18,000
to
৳19,999
across 2 sellers
The lowest price of Golden-i 43" 4k chinese smart android tv in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Golden-i 43" 4k chinese smart android tv at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳19,999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 18,000
Mirpur, Dhaka
Save 44%
৳35,500
৳ 19,999
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 43" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 3D |
| Response Time | 8.5 ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness | 230 cd/m2 |
| Sound | Built-in 2 sound bar |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI, VGA |
| Remote | Yes, With Voice Control |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Golden-i is a 43" Smart Android TV that China manufactures. It supports 4K resolution technology with a 1780-degree viewing angle that provides high definition image quality and ensures a vibrant and clear viewing experience. Also, it's 60Hz refresh rate provides smooth performance while video playing and supports Bluetooth, Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI, VGA connectivity to allow more entertainment.
Be the first to review
Share your experience with Golden-i 43" 4K Chinese Smart Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★