Golden Plus 32-inch Frameless Android TV
-38%
Price in Bangladesh
৳10,990
from 1 seller
The lowest price of Golden plus 32-inch frameless android tv in Bangladesh is ৳10,990 only. Buy Golden plus 32-inch frameless android tv at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 39%
৳17,990
৳ 10,990
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8.5 ms |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness | 230 cd/m2 |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 10W + 10W |
| Connectivity | 2 HDMI Ports,1 VGA Ports, 2 USB Ports |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Golden Plus 32-inch smart television comes with a 1920 x 1080 pixels resolution display that can be seen with excellent clarity. This TV runs on an Android system so any apps on the Play Store can be used through it. It has 2GB RAM and 16GB storage capacity which helps the TV to run fast. You can also use YouTube, Netflix, Redbox TV, Prime Video, Toffee, Facebook, screen mirroring, and other social networking apps on this TV.
Be the first to review
Share your experience with Golden Plus 32-inch Frameless Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★