Haier H65P7UX 65" HQLED Bezel-Less 4K Google Tv
Price Range in Bangladesh
from
৳71,490
to
৳90,900
across 8 sellers
The lowest price of Haier H65P7UX in Bangladesh is ৳71,490 only. Buy Haier H65P7UX at the best price from BDStall. There are currently 8 sellers available. Prices range up to ৳90,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 8 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 71,490
Mirpur, Dhaka
৳ 71,999
Cantonment, Dhaka
৳ 72,500
More sellers
Habiba Electronics ✓
৳ 73,999
Purana Paltan, Dhaka
·
10 months ago
Shan Electronics ✓
৳ 74,499
ElephantRoad, Dhaka
·
10 months ago
TECHLAND BD ✓
৳ 74,999
Uttara, Dhaka
·
11 months ago
Chattogram Electronic ✓
৳ 82,000
Paltan, Dhaka
·
1 year ago
Zobaida Electronics & Engineering ✓
৳ 90,900
Gulshan, Dhaka
·
11 months ago
📋 Haier H65P7UX Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ H65P7UX |
| Brand | Haier |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K UHD, 3840 x 2160p |
| Technology | HQLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 320 cd/m2 |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | 15W x 2 Speaker, Stereo Speaker |
| Connectivity | HDMI, USB, WIFI |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Haier H65P7UX Google TV appears with a 65" HQLED screen that supports 4K UHD resolution to provide excellent picture tone and color. This television is powered by the Android 11 operating system which runs on Google TV and supports various applications like Netflix, Google Play, Google Assistant, YouTube, and Amazon Prime Video. It also has a USB slot and HDMI to play 4K movies directly and supports other input interfaces so users can enjoy multimedia entertainment.
Be the first to review
Share your experience with Haier H65P7UX 65" HQLED Bezel-Less 4K Google Tv and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★