Hamim 50DE1SBV 50" Frameless LED Smart TV
Price Range in Bangladesh
from
৳27,990
to
৳29,900
across 2 sellers
The lowest price of 50DE1SBV in Bangladesh is ৳27,990 only. Buy 50DE1SBV at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳29,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 27,990
Nasirabad, Chittagong
Save 29%
৳41,900
৳ 29,900
📋 50DE1SBV Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ 50DE1SBV |
| Screen Size | 50" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 75Hz |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 20 Watt Sound Output |
| Connectivity | VGA Port / HDMI |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Hamim 50DE1SBV Smart TV has a 50" frameless and 4K resolution for a very smooth picture, and uninterrupted picture viewing. This television has 178° horizontal and vertical viewing angles. The television supports the Android 9.0 Operating System and supports Netflix, YouTube, Net Browsing, Facebook, and other social media support. This Hamim TV supports voice control so you can control any channel and social media with your voice.
Be the first to review
Share your experience with Hamim 50DE1SBV 50" Frameless LED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★