Havit Gamenote H2037d RGB Wired Gaming Headphone
-8%
Price Range in Bangladesh
from
৳1,559
to
৳1,599
across 2 sellers
The lowest price of Havit Gamenote H2037d in Bangladesh is ৳1,559 only. Buy Havit Gamenote H2037d at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳1,599 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳1,700
৳ 1,559
Mohammadpur, Dhaka
Save 6%
৳1,705
৳ 1,599
📋 Havit Gamenote H2037d Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ Gamenote H2037d |
| Brand | Havit |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 16±15% Q |
| Sensitivity | 115dB±3dB |
| Frequency | 20Hz-20KHz |
| Driver Unit | Φ50mm |
| Cable Length | 2.1m±10% |
| Material | ABS Plastic |
| Weight | 320g+5g |
| Dimension | 230 x 190 x 115mm |
📖 Overview
This Havit Gamenote H2037d is a wired gaming headset which is specially designed to deliver high-quality audio experiences for gamers. It is equipped with 50mm high-magnet drivers that gives a rich sound quality with its RGB lighting it gives a dynamic visual to your gaming setup. It has a retractable headband that ensure a comfortable fit for various head sizes. It connects via dual 3.5mm audio jacks that ensure wide range of compatibility.
Be the first to review
Share your experience with Havit Gamenote H2037d RGB Wired Gaming Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★