Havit H2042D Gamenote 3.5mm RGB Gaming Headphone
Price in Bangladesh
৳2,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Havit H2042D Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ H2042D |
| Brand | Havit |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 20 ± 15%Ω |
| Sensitivity | 114dB ± 3dB |
| Frequency | 20hz to 20khz |
| Driver Unit | 50 mm |
| Cable Length | 2 Meter |
| Material | ABS + Cotton + Clot |
| Weight | 325g |
| Dimension | 100 x 170 x 210mm |
📖 Overview
The Havit H2042D Gamenote 3.5mm RGB Gaming Headphones are designed to deliver both greatound quality and comfort for gaming enthusiasts. The headphones come with customizable RGB lights with adding a vibrant and dynamic visual experience to your gaming setup They feature a 3.5mm audio jack. Its high quality material and durable design gives long lasting using experience.
Be the first to review
Share your experience with Havit H2042D Gamenote 3.5mm RGB Gaming Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★