Hi-Power HIGM22IPS 22" LED FHD Monitor
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Hi-Power HIGM22IPS in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Hi-Power HIGM22IPS at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Hi-Power HIGM22IPS Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ Hi-Power HIGM22IPS |
| Screen Size | 22" |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Display Type | LED |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Contrast Ratio | 10000:1 (Dynamic) |
| Viewing Angle | 178° H / V |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Speaker | Built-in Speaker |
| Connectivity | VGA, HDMI |
| Power | 12V |
📖 Overview
This Hi-Power HIGM22IPS is a monitor that comes with a 22" LED display with a resolution of 1920 x 1080p so, it provides a clear visual experience. It has 300cd/m2 brightness, 16.7M color supports, 178° horizontal and vertical viewing angle, 100Hz refresh rate, built-in speaker and VGA, and HDMI connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Hi-Power HIGM22IPS 22" LED FHD Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★