Gaming PC Ryzen 7 7700 16GB RAM 22" LED Monitor
-4%
Price in Bangladesh
৳54,700
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 7 7700 16gb ram 22" led monitor in Bangladesh is ৳54,700 only. Buy Gaming pc ryzen 7 7700 16gb ram 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳57,000
৳ 54,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 7700 Gaming Processor |
| Processor Speed | 3.8GHz Up to 5.3GHz |
| Main Board | MSI PRO B650M-B DDR5 AMD AM5 m-ATX Motherboard |
| Monitor | Starex 22" LED Borderless |
| RAM | 16GB DDR5 5600 Buss |
| Hard Disk | Lexgar 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Mini RGB Gaming Casing |
| Software | Win 10 Active |
📖 Overview
This Gaming PC is powered by an AMD Ryzen 7 7700 Gaming Processor that can generate speeds from 3.8GHz Up to 5.3GHz. It has MSI PRO B650M-B DDR5 AMD AM5 m-ATX Motherboard, Starex 22" LED Borderless monitor, 16GB DDR5 RAM, and Lexgar 512GB Nvme SSD. Also, it includes an AMD Radeon Graphics card and Mini RGB Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 7 7700 16GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★