Hikvision 21.5" FHD Borderless Monitor
Price in Bangladesh
৳10,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-D5022FN-C Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ DS-D5022FN-C |
| Brand | Hikvision |
| Screen Size | 21.5" FHD Borderless Monitor |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | In-Plane Switching (IPS): Anti-glare with 3H hardness |
| Aspect Ratio | >16.9 |
| Display Type | LCD |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000 :1 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Color Support | 16.7 Million |
| Response Time | 6.5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p FHD |
| Power | 100 to 240 VAC, 50/60Hz |
| Operating Temperature | 0 ℃ to 40 ℃ (32 ℉ to 104 ℉) |
| Dimension | 647 x 111x 406mm (Package) |
| Weight | 2.6 ± 0.5 Kg (Net) |
| Other Features | Standard Monitor |
📖 Overview
This Hikvision DS-D5022FN-C is a 21.5" FHD borderless monitor designed for user-friendly operation. The software spread-spectrum technology reduces EMI radiation, and the VESA stand bracket allows for easy mounting. With a power consumption of ≤ 22W & standby consumption of ≤ 0.5W, this monitor is energy-efficient.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision 21.5" FHD Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★