Hikvision 4MP ColorVu Smart Hybrid Light Camera
Price in Bangladesh
৳6,300
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CD1047G2H-LIU in Bangladesh is ৳6,300 only. Buy Hikvision DS-2CD1047G2H-LIU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 6,300
📋 Hikvision DS-2CD1047G2H-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1047G2H-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Day, Night, Auto, Schedule |
| IR | Up to 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | Water and Dust Resistant IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.5 A |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1047G2H-LIU is a bullet camera that is designed with 4 MP resolution, so it ensures high-quality imaging. It has ColorVu technology that is capable of providing exceptional observation even in low light. This camera offers smart hybrid light that can take black-and-white images with the help of IR light and can detect vehicles. It has a built-in microphone, as well as real-time and audio protection, and is water and dust-resistant.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision 4MP ColorVu Smart Hybrid Light Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★