Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU Hybrid Light Bullet Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳3,200
to
৳3,500
across 2 sellers
The lowest price of Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU in Bangladesh is ৳3,200 only. Buy Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳3,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 3,200
Mirpur, Dhaka
৳ 3,500
📋 Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CD1T23G2-LIU |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.9" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 4-6 mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.5 A |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU is a fixed bullet camera that ensures high-quality imaging with 2 MP resolution and includes Smart Hybrid Light. This camera is capable of detecting people and vehicles. Moreover, it provides real-time and audio security as it has a built-in microphone. This DS-2CD1T23G2-LIU bullet camera supports up to 512 GB of onboard storage (SD card slot). It also has water and dust-resistant properties.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CD1T23G2-LIU Hybrid Light Bullet Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★