Hikvision DS-2CE10DF0T-FS 2MP ColorVu Audio IP Camera
Price in Bangladesh
৳2,300
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CE10DF0T-FS in Bangladesh is ৳2,300 only. Buy Hikvision DS-2CE10DF0T-FS at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
৳ 2,300
📋 Hikvision DS-2CE10DF0T-FS Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CE10DF0T-FS |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2 MP CMOS |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens |
| Video Resolution | 1920 × 1080p |
| Signal System | LAN |
| IR | Up to 20m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, max. 2 W |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CE10DF0T-FS is a color-view camera that incorporates a powerful 2 MP CMOS image sensor to deliver high-quality images and videos. It has infrared IR technology and provides a night vision range of up to 20 meters and can operate without visible light. Moreover, there are four interchangeable signal jack ports that provide versatility, as well as this Hikvision DS-2CE10DF0T-FS camera, is water and dust-resistant.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CE10DF0T-FS 2MP ColorVu Audio IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★