Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF 2MP HD Night Vision Camera
Price in Bangladesh
৳1,150
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF in Bangladesh is ৳1,150 only. Buy Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 8%
৳1,250
৳ 1,150
📋 Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2CE16D0T-EXIPF |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP CMOS |
| White Balance | Auto |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm Fixed Lens |
| Video Resolution | Max. Resolution 1920 H x 1080 V |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR Cut Filter |
| IR | Up to 20 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, Max. 3.3 W |
📖 Overview
This Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF is a night vision fixed mini bullet camera. This camera comes with high quality imaging with 1920 x1080 pixel resolution. It has 2.8mm, 3.6mm fixed lens. It can capture clear video at an IR distance of up to 20 meters for bright night imaging. It has four switchable signals which are TVI / AHD / CVI and CVBS. This Hikvision camera is IP67 rated water and dust resistant.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2CE16D0T-EXIPF 2MP HD Night Vision Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★