Hikvision DS-2DE7A432IW-AEB 4MP IP Camera
-11%
Price in Bangladesh
৳80,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/1.8" progressive scan CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 2.8-16mm |
| Video Resolution | 2560 × 1440 |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Automatic |
| IR | 200m |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | Yes |
| CCTV Housing | Bullet |
📖 Overview
This Hikvision DS-2DE7A432IW-AEB 4MP IP Camera comes with 1.8" progressive scan CMOS sensor and a 2.8mm lens so, it provides crystal clear videos. This camera ensures good image quality and clear footage with 2560 x 1440p video resolution with ICR day and night. It can capture a maximum of 5 faces at the same time.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2DE7A432IW-AEB 4MP IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★