Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" FHD IPS Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳7,300
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-D5022F2-2P2 Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ DS-D5022F2-2P2 |
| Brand | Hikvision |
| Screen Size | 21.5" |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250 cd/m |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Angle | Horizontal: 178°, Vertical: 178° (V) |
| Color Support | 8 bit ,16.7 M |
| Response Time | 1ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080P |
| Wall Mount Standard | 75 mm x 75 mm |
| Connectivity | 1 x VGA, 1 x HDMI |
| Power | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
📖 Overview
This Hikvision DS-D5022F2-2P2 is a 21.5" FHD IPS monitor with a resolution of 1920 x 1080P. It supports 8-bit,16.7 million colors, and 72% NTSC color gamut. Also, the refresh rate of this monitor is 100Hz which is perfect for smooth and fluid motion and provides video playback and gaming, reducing motion blur, and delivering more life-like video quality. Moreover, it comes with low blue light that is good for eye protection.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" FHD IPS Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★