Hikvision 75" 4K Interactive Flat Panel
-1%
Price in Bangladesh
৳255,000
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-D5C75RB/B 75" in Bangladesh is ৳255,000 only. Buy Hikvision DS-D5C75RB/B 75" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 2%
৳260,000
৳ 255,000
📋 Hikvision DS-D5C75RB/B 75" Full Specification
| Item | Digital Whiteboard |
|---|---|
| Model | ✅ DS-D5C75RB/B 75" |
| Brand | Hikvision |
| Screen Size | 75" |
| Technology | LED |
| Screen Active Area | 1650.24 x 928.26mm |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Viewing Angle | 178° (H)/178° (V) |
| Response Time | 5ms |
| Brightness | 400 cd/m |
| Display Color | 1.07G |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Static) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| VESA | 800 x 400mm |
| Speaker | Built-in 2 x 20 W+25W loudspeaker |
| Connectivity | Bluetooth 5.1, 4 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 2 x LAN (1000 Mbps), HDMI, VGA |
| Processor | Quad-core Cortex-A76 x 4 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128 GB |
| GPU | Mali-G610 MC4 |
| Operating System | Android 13.0 |
| Voltage | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
| Power Consumption | Standby: 0.5W, Average: 150W |
| Others Features | NFC: Support screen mirroring by Android phones, Light Sensor |
| Weight | 1713.2 x 1034.5 x 82.5 mm |
| Dimension | Net Weight: 51.23 Kg<br>Gross Weight: 67.62 Kg |
📖 Overview
This Hikvision DS-D5C75RB/B is an interactive flat panel that arrives with a 75" screen which is capable of supporting 4K resolution. The intelligent temperature control ensures optimal performance while the blue light protection safeguards your eyes. Whether you're watching movies, playing games, or browsing the web, this flat panel offers exceptional picture quality & responsiveness. Experience quick response & seamless touch control for a smooth writing experience.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision 75" 4K Interactive Flat Panel and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★