JC Vision JC-H55K 55" Touch Interactive Flat Panel
-5%
Price in Bangladesh
৳180,000
from 1 seller
The lowest price of JC Vision JC-H55K in Bangladesh is ৳180,000 only. Buy JC Vision JC-H55K at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Dhanmondi, Dhaka
Save 5%
৳190,000
৳ 180,000
📋 JC Vision JC-H55K Full Specification
| Item | Digital Whiteboard |
|---|---|
| Model | ✅ JC Vision JC-H55K |
| Screen Size | 55" |
| Technology | LED |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Viewing Angle | 178° |
| Response Time | 8ms |
| Brightness | 350cd/m2 |
| Display Color | 1.07 billion |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Camera | Built-in Camera |
| Microphone | Windows 7/8/10/11, Android 12, Mac, Linux, Chrome |
| Processor | Core i-3 / i-5 / i7 10Gen / 11Gen |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| CPU | 64-bit |
| GPU | G51 Series GPU |
| Operating System | Windows 7/8/10/11, Android 12, Mac, Linux, Chrome |
| Remote | Yes |
| Voltage | 100-240V AC |
| Power Consumption | Standby: 0.5W, Maximum 420W, Eco 75W |
| Others Features | Opposite angle 120°± 3° |
📖 Overview
This JCVISION JC-H55K is 55" touchscreen interactive flat panel display smart whiteboard. This interactive flat panel display features natural touch performance that can be written clearly with improved precision. It has HDMI and USB input connection ports that can be easily connected to other devices. Also its wireless connectivity will allow up to four users to share content simultaneously from Windows, iOS, macOS, Chrome or Android devices.
Be the first to review
Share your experience with JC Vision JC-H55K 55" Touch Interactive Flat Panel and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★