Hisense 65'' 65A6F3 4K Android Google TV
-35%
Price in Bangladesh
৳72,999
from 1 seller
The lowest price of Hisense Hisense 65A6F3 in Bangladesh is ৳72,999 only. Buy Hisense Hisense 65A6F3 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 36%
৳114,000
৳ 72,999
📋 Hisense Hisense 65A6F3 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Hisense 65A6F3 |
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 65'' 4K UHD |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160 pixel |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1300: 1 |
| Brightness | 350 cd/m |
| Connectivity | LAN, USB, HDMI, Bluetooth, Wi-Fi |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | 1452 x 875 x 298mm |
📖 Overview
This Hisense 65A6F3 is a 65-inch Android Google TV that has a UHD 4K resolution LED display so, it provides vivid colors and clear videos performance. It supports HDMI, USB, LAN, Wi-Fi, and Bluetooth connectivity that helps you to easily connect your favorite devices and allows you to enjoy extra entertainment. Moreover, this Hisense 65A6F3 is powered by Google TV that supports Netflix, Prime Video, and YouTube as well as internet browsing. Moreover, it comes with an 8ms response time, a 10-watt built-in speaker, and 0.5W-watt power consumption.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 65'' 65A6F3 4K Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★