Hisense 65Q6N 65" 4K QLED Google TV
-24%
Price Range in Bangladesh
from
৳97,999
to
৳99,000
across 2 sellers
The lowest price of Hisense in Bangladesh is ৳97,999 only. Buy Hisense at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳99,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 25%
৳130,000
৳ 97,999
Cantonment, Dhaka
৳ 99,000
📋 Hisense Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Brightness | 350cd/m2 |
| TV Tuner | Digital & Analog |
| Sound | 2 x 10 Watt Audio Power Output, Audio equalizer, Dolby ATMOS |
| Connectivity | 1 x RJ45 Ethernet, Wi-Fi Protocol (IEEE 802.11), Bluetooth V5.3, 1 x HDMI In, 2 x USB 2.0, 1 x RF In, 1 x AV In, 1 x 3.5mm Earphone Jack |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
| Dimension | Dimension with Stand W x H x D: 1453 x 875 x 299mm |
📖 Overview
This Hisense 65Q6N is a 65-inch bezel-less smart Android television with QLED, Quantum Dot, Dolby Vision, Dolby Atoms, Google TV, Voice Control. This TV features a 4K UHD LED display that delivers incredibly detailed and clear pictures, so every moment is filled with vibrant colors and eye-catching images. This television has an 8ms response time speed that reduces blurring and creates crisp, clear images. This TV also has a 60Hz refresh rate, which ensures fluid and smooth animation.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 65Q6N 65" 4K QLED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★