Hivideo H5D 3MP Outdoor Wi-Fi Camera
-53%
Price in Bangladesh
৳4,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 CCTV Camera Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 3MP, 1/3" High‐resolution CMOS Sensor |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2048 x 1536p |
| Signal System | Wi-Fi |
| IR | 15M |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 waterproof rating |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V±10%, 500mA |
📖 Overview
This Hivideo H5D IP camera is a versatile security camera that has Wi-Fi technology and supports audio. It has a 1/3" high-resolution CMOS sensor that can capture clear and detailed footage. It is designed to provide high-resolution video surveillance. It has a resolution of 2048 x 1536, so the camera can capture high-definition video. and makes it easy to identify the subject and object of the surveillance footage. This camera is made of advanced plastic. This cc camera is ideal for both home, shop and other business establishments.
Be the first to review
Share your experience with Hivideo H5D 3MP Outdoor Wi-Fi Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★