HP EliteBook 845 G7 Ryzen 7 Pro 4750U 256GB SSD Laptop
-2%
Price in Bangladesh
৳43,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳43,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Barisal Sadar, Barisal
Save 2%
৳44,000
৳ 43,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 Pro 4750U |
| Processor Speed | 6 Cores, 12 Threads, 8MB Cache, Max. Boost Clock Up to 4.0GHz |
| Screen Size | 14 inch Diagonal FHD IPS eDP anti-glare On-Cell WLED-backlit, 250nits, 45% NTSC |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Graphic Integrated |
| Audio/Speaker | Dolby Advanced Audio Speaker |
| Networking | Realtek RTL8822BE 802.11ac (2 x 2) and Bluetooth 5 Combo |
| Webcam | 720p Primary Camera 0.9 Megapixel |
| Battery | 53Wh Lithium-Polymer |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 32.33 x 21.46 x 1.90 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.47 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 845 G7 Laptop is a powered AMD Ryzen Pro 4750U processor with capable of 4.0GHz maximum speed with turbo technology & it contains 6 cores, 12 threads & 8M cache. This laptop offers 8GB DDR4 RAM, 256GB NVME M.2 SSD. This HP laptop features 4GB integrated graphics, a 14" IPS LED monitor, and network and connectivity features like Bluetooth, Wi-Fi, and LAN.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 845 G7 Ryzen 7 Pro 4750U 256GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★