Hoco BS52 20W Colorful Karaoke Bluetooth Speaker
-9%
Price in Bangladesh
৳4,800
from 1 seller
The lowest price of Hoco BS52 in Bangladesh is ৳4,800 only. Buy Hoco BS52 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Unique Shop
Khulna Sadar, Khulna
Save 9%
৳5,300
৳ 4,800
📋 Hoco BS52 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Hoco BS52 |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Subwoofer |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 10W x 2 |
| Subwoofer | 6.5" |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Dimension | 494 x 211 x 188mm |
| Weight | 2150g |
📖 Overview
The Hoco BS52 supports Bluetooth 5.0 and the efficient Blue trum AB5365C chip that ensures a stable and uninterrupted wireless connection. It features two 6.5-inch 10W speakers, delivering a total output of 20W, providing clear and powerful sound, perfect for parties or entertainment. It provides a 2200mAh battery that offers playback time of up to 3 hours at 70% volume and takes approximately 3 hours to fully charge. This speaker supports a variety of inputs, including Bluetooth, TWS, FM radio, USB flash drive, TF card, and AUX, making it highly suitable for a variety of listening habits.
Be the first to review
Share your experience with Hoco BS52 20W Colorful Karaoke Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★