Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H-110M & Esonic 17"
Price in Bangladesh
৳15,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h-110m & esonic 17" in Bangladesh is ৳15,200 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h-110m & esonic 17" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 15,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Esonic 17-Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000Mbps LAN Port / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 6th gen processor, providing fast & efficient performance for all your computing needs. The motherboard options include the Gigabyte H110 chipset. The PC also includes 8GB of DDR4 RAM, 500GB HDD, 17’’ Esonic LED Monitor,
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H-110M & Esonic 17" and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★