Hoco HP22 Electric Retro Hair Clipper
-26%
Price in Bangladesh
৳2,350
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hoco HP22 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ Hoco HP22 |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Ceramic + PC + soft silicone |
| Blade | Stainless steel |
| Battery | 600 mAh |
| Working Time | 3 hours |
| Charging Time | 2 hours |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Dimension | 15.4 x 3 x 3 cm |
| Weight | 160g |
📖 Overview
Hoco HP22 Hair Clipper is made of Ceramic, PC, and soft glue material. This Hair Clipper is designed with a 600mAh battery, with a charging time of 2 hours and a working time of 3 hours. Its blade is made of stainless steel, so it will not deteriorate even after long-term use. This Hoco HP22 Trimmer can operate with very little noise. Also it features 45° Adjustable angle, 7000 RPM Engine speed, Low noise, a charging indicator, and Black Color.
Be the first to review
Share your experience with Hoco HP22 Electric Retro Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★