Hoco HP33 Electric Nose Hair Trimmer
-35%
Price in Bangladesh
৳1,299
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Trimmer Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Type | Digital |
| Application | Nose & Ear |
| Material | Made with durable ABS material, ensuring a lightweight yet robust build |
| Battery | 400mAh Battery |
| Working Time | Stays ready for up to 90 days, making it reliable for long-term use |
| Charging Time | Fully charges in just 2 hours |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Dimension | 21.6 x 24.6 x 126mm |
| Weight | 50g |
📖 Overview
This Hoco HP33 Electric Nose Hair Trimmer is made from durable ABS material that ensures a lightweight design and makes it travel-friendly. It features a high-performance 5650 RPM motor that ensures a smooth and efficient trimming. With its 400mAh battery, it gives up to 90 days of working Time just in 2 hours of charge. Also, it has some amazing features such as a smart LED display, portable & durable design, lightweight, and gives precision trimming.
Be the first to review
Share your experience with Hoco HP33 Electric Nose Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★