Hoco J142 100000mAh 22.5W Power Bank
Price in Bangladesh
৳6,968
from 1 seller
The lowest price of J142 in Bangladesh is ৳6,968 only. Buy J142 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Fahima Button Phone Shop
Mirpur, Dhaka
৳ 6,968
📋 J142 Full Specification
| Item | Power Bank |
|---|---|
| Model | ✅ J142 |
| Battery Capacity | 20000+ mAh |
| Rated Capacity | 55000mAh |
| Battery Charging Type | Electric |
| Output Charging Method | Wired |
| Flashlight | Yes |
| Display | LED digital display |
| Material | PC+ABS flame-retardant shell + lithium polymer cell |
| Weight | 2050g |
| Dimension | 166 x 102 x 88mm |
📖 Overview
The Hoco J142 is a powerful power bank that comes with a massive battery capacity of 100000mAh. Its rated capacity is 55000mAh which is perfect for your everyday use. The power bank is made of a pc & ABS flame-retardant shell that gives a durable performance and it is also designed stylishly. The power bank offers an LED display that shows charging. Moreover, its large battery will give you a long time backup and you can easily carry it anywhere.
Be the first to review
Share your experience with Hoco J142 100000mAh 22.5W Power Bank and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★