HP Pavilion 14-bf0xx Core i5 7th Gen 14" FHD Laptop
-16%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 17%
৳30,000
৳ 25,000
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7200U |
| Processor Speed | 2.5GHz Base Frequency, up to 3.1GHz with Intel Turbo Boost Technology, 3MB Cache, 2 Cores |
| Screen Size | 14" Diagonal FHD IPS BrightView WLED-Backlit 1920 x 1080 |
| RAM | 18GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe SSD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Intel Graphics |
| Audio/Speaker | B&O Play, HP Audio Boost, Dual Speakers |
| Networking | Intel 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo, Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Webcam | HP Wide Vision HD Camera with Integrated Dual Array Digital Microphone |
| Battery | 3 hours battery backup |
| Software | Free DOS |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
HP pavilion 14-bf0xx laptop has Intel core i5 7200U processor, 18GB DDR4 RAM, 4GB Intel HD graphics, 256GB M.2 NVMe SSD, 14-inch FHD display, full-size island-style keyboard, Wi-Fi, Bluetooth v4.2 combo, card reader, 1 USB 3.1 type-C Gen 1, 2 USB 3.1 gen 1, 1 HDMI, 1 RJ-45, 1 headphone/microphone combo.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion 14-bf0xx Core i5 7th Gen 14" FHD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★