HP ProBook 440 G10 Core i5 13th Gen 16GB RAM Laptop
Price in Bangladesh
৳59,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳59,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 59,999
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1334U 13th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.60GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe-8GB |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers, dual array microphones |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6E RTL8852CE 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Extra Slot | Memory Slot: 2 SODIMM |
| Dimensions (W x D x H) | 32.19 x 21.39 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.38 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
The HP ProBook 440 G10 is a reliable laptop designed to meet the essential computing needs of students, office, and home users. This laptop is powered by the Intel Core i5-1334U 13th Generation that will provide responsive performance for everyday tasks. It features Intel Iris Xe-8GB graphics that will provide smooth visuals for basic photo editing and casual gaming. This HP ProBook laptop features 16GB DDR4 DDR4 RAM, 512GB NVM SSD, 720p HD camera and LED backlit keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 440 G10 Core i5 13th Gen 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★