HP ProBook 440 G9 Core i5 12th Gen 14" FHD Laptop
-53%
Price in Bangladesh
৳42,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳42,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 54%
৳92,000
৳ 42,500
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1235G712th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 Cache, 10 Cores, 12 Threads) |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" Diagonal, HD, Narrow Bezel, Anti-Glare, 250 nits, 45% NTSC |
| RAM | 16GB DDR4 3200 MHz |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Integrated, Intel Iris X Graphics |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers, dual array microphones |
| Networking | Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6 (2 x a2) and Bluetooth V5.2 wireless card |
| Webcam | HD privacy camera |
| Battery | HP Long Life 3-Cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill-Resistant |
| Software | HP Smart Support |
| Dimensions (W x D x H) | 32.19 x 21.39 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.38 Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 440 G9 laptop features an Intel Core i5 12th generation processor with a maximum turbo frequency of 4.4 GHz. The laptop comes with 16GB DDR4 3200 MHz memory and 512 GB PCIe NVMe M.2 storage capacity. It also has a 14" Diagonal, HD, Narrow Bezel, Anti-Glare, 250 nits, and 45% NTSC display. This laptop comes with Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6 (2 x a2) and Bluetooth V5.2 for network connectivity that can easily connect to other devices and run smoothly.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 440 G9 Core i5 12th Gen 14" FHD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★