Hp Probook 645 G4 AMD Ryzen-7 Pro 256GB SSD
-20%
Price in Bangladesh
৳28,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳28,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kamalapur, Dhaka
Save 20%
৳35,000
৳ 28,000
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 Pro 2700U APU |
| Processor Speed | 2.2 GHz Base Frequency, up to 3.8 GHz Burst Frequency |
| Chipset | AMD |
| Screen Size | 14" Diagonal HD SVA eDP Anti-Glare LED-Backlit, 1366 x 768 Resolution |
| RAM | 8 GB DDR4-2400 |
| Hard Disk | 256 GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Vega 10 Graphics |
| Audio/Speaker | Headphone / Microphone Combo |
| Networking | Realtek 802.11ac (2 x 2) Wi-Fi |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | MicroSD |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 48 Wh Li-ion |
| Product Weight (Kg) | 1.73 Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP Probook 645 G4 laptop has 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, a 14" Diagonal display, AMD Vega 10 Graphics, a standard keyboard, and an HP wide vision HD camera with an integrated dual array digital microphone.
Be the first to review
Share your experience with Hp Probook 645 G4 AMD Ryzen-7 Pro 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★