HP V20 19.5" HD+ LED TN Monitor
Price in Bangladesh
৳9,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP V20 Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ V20 |
| Brand | HP |
| Screen Size | 19.5" HD+ |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | TN |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 200 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 600:1 static |
| Viewing Angle | 90 x 50° |
| Color Support | 16.7 Million |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1600 x 900p |
| Connectivity | 1 x VGA, 1 x HDMI 1.4 |
| Power | 100 to 240V AC |
| Dimension | 46.26 x 4.92 x 27.87 cm |
| Weight | 2.81 kg |
📖 Overview
This HP V20 is an HD+ LED TN monitor that saves space and adapts to your needs. It has a 19.5" diagonal HD+ display that supports 16.7 million colors and tilts the screen 5° forward or 25° backward to find the best viewing position. This HP V20 monitor includes a low blue light feature that is comfortable for the eyes.
Be the first to review
Share your experience with HP V20 19.5" HD+ LED TN Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★