HTC AT-176 Golden Color Blade Hair Clipper
-27%
Price in Bangladesh
৳1,299
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HTC AT-176 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ AT-176 |
| Brand | HTC |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Metal Cover With Stainless Steel |
| Blade | Stainless steel |
| Battery | 600mAh |
| Power | USB |
| Working Time | 90min |
| Charging Time | 1.5 Hours |
| Washable | N/A |
| Dimension | 30 x 27 x 38 cm |
| Weight | 0.500 kg |
📖 Overview
This HTC AT-176 is a hair clipper that is made of a metal cover with a stainless steel blade. It offers a high-quality motor that provides good performance while working. Also, it has a 600mAh battery capacity that ensures up to 90 minutes of working time with a single charge. Moreover, this HTC AT-176 clipper has an LED display to show battery status.
Be the first to review
Share your experience with HTC AT-176 Golden Color Blade Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★