HTC AT- 505 Hair & Beard Trimmer
-21%
Price in Bangladesh
৳550
from 1 seller
The lowest price of HTC AT- 505 in Bangladesh is ৳550 only. Buy HTC AT- 505 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 21%
৳700
৳ 550
📋 HTC AT- 505 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ AT- 505 |
| Brand | HTC |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | ABS |
| Blade | Stainless steel |
| Battery | 900mAh |
| Power | 3 W |
| Voltage | 110-220 V |
| Working Time | 45 minutes |
| Charging Time | 8 hours |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Dimension | 15 x 10 x 10cm |
| Weight | 0.32 kg |
📖 Overview
The HTC AT-505 Trimmer body is made of plastic material. This trimmer is designed with a 900mAh battery, with a charging time of 8 hours and a working time of 45 minutes. It has a charging indicator that will alert you before the battery runs out. It weighs only 0.32 kg, so it is convenient to work with. This HTC AT-505 Trimmer can operate with very little noise.
Be the first to review
Share your experience with HTC AT- 505 Hair & Beard Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★