HTC AT-509 Rechargeable Beard Trimmer For Men
-34%
Price in Bangladesh
৳660
from 1 seller
The lowest price of Htc at-509 rechargeable beard trimmer for men in Bangladesh is ৳660 only. Buy Htc at-509 rechargeable beard trimmer for men at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
2 years parts
Save 34%
৳1,000
৳ 660
📋 Trimmer Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | ABS + Stainless steel |
| Blade | T-type Stainless Steel |
| Cutting Length | 3, 5, 7, 9 & 11mm |
| Battery | Rechargeable 600mAh NI-CD Battery |
| Power | 3W |
| Voltage | 220-240V, 50/60Hz |
| Working Time | 45 minutes |
| Charging Time | 8 hours |
| Weight | 150g |
📖 Overview
The HTC AT-509 rechargeable men's beard trimmer is a sleek and impressive grooming tool for precise trimming and shaping. It offers a T-type stainless steel blade that ensures a smooth and safe trim without skin irritation. The trimmer is easy to handle and it operates cordlessly for maximum convenience. Moreover, including USB charging and adjustable cutting length it is ideal for beard, mustache, and sideburn grooming.
Be the first to review
Share your experience with HTC AT-509 Rechargeable Beard Trimmer For Men and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★