JBL Bar 9.1 Channel Wireless Surround with Dolby Atmos
Price in Bangladesh
৳81,500
from 1 seller
The lowest price of JBL in Bangladesh is ৳81,500 only. Buy JBL at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 81,500
📋 JBL Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | TV / Sound Bar |
| Total Speaker | 5 : 1 Speaker |
| Total Power | 820 W |
| Audio Input | Bluetooth / HDMI |
| Noise Ratio | 103dB |
| Frequency | 34Hz~20KHz |
| Other Features | Type-A USB Port<br> IEEE 802.11 a/b/g/n/ac (2.4GHz / 5GHz) Wi-Fi Network |
📖 Overview
Built-in Dolby Atmos surround-sound technology, powerful audio with thunderous bass depth, 300W 10" powered subwoofer, detachable battery powered rear channels, 820W output power, 400W main soundbar houses four racetrack-style drivers and two up-firing full-range drivers as well as three 1-inch tweeters, Bluetooth / HDMI (including 4k) / TV (HDMI ARC) / Ethernet / optical / USB connectors, 884 x 62 x 120 mm soundbar dimension.
Be the first to review
Share your experience with JBL Bar 9.1 Channel Wireless Surround with Dolby Atmos and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★