JBL Charge 5 Portable Waterproof Speaker
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of JBL Charge 5 in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy JBL Charge 5 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 15,500
📋 JBL Charge 5 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Charge 5 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 30W RMS for Woofer, 10W RMS for Tweeter |
| Audio Input | Bluetooth version 5.1 |
| Noise Ratio | 80dB |
| Frequency | 65 Hz - 20000 Hz |
| Other Features | Built-in Power Bank<br>IP67 Waterproof and Dustproof<br>7500mAh Lithium-ion Polymer Battery<br>Up to 20 Hours Battery Life<br>8.7 x 3.76 x 3.67 Inch Dimension<br>0.96 kg Weight |
📖 Overview
JBL Charge 5 is an excellent speaker that is simple to connect and transport. It can be used in any weather, whether it is cold, hot, or rainy. It has professional sound and can play for up to 20 hours. You can use it as a power bank when your phone or other device needs to be charged. It has the ideal look that matches your status.
Be the first to review
Share your experience with JBL Charge 5 Portable Waterproof Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★