Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen 8GB RAM 14" Display
-6%
Price Range in Bangladesh
from
৳30,000
to
৳33,500
across 3 sellers
The lowest price of Lan Shan in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy Lan Shan at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳33,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳32,000
৳ 30,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳39,500
৳ 32,500
Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳34,500
৳ 33,500
📋 Lan Shan Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lan Shan |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 1.60 GHz up to 4.20 GHz, 6M Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" FHD Anti-Glare Display |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 256 GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 4GB |
| Audio/Speaker | Universal Audio Jack, and Microphone |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Battery | 3 Cell |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 12.85 x 8.91 x 0.72" |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 3410 laptop comes with 14" LED FHD anti-glare display. This laptop has 8 GB DDR4 RAM which will provide responsive performance for daily tasks. It is a powered by Intel Core i5 10th generation processor with Intel UHD Graphics 620 4GB shared graphics. This Dell laptop features HD camera, 3 Cell battery, and backlit keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen 8GB RAM 14" Display and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★