JBL PartyBox 310 Portable Audio System
Price Range in Bangladesh
from
৳52,900
to
৳55,000
across 3 sellers
The lowest price of JBL PartyBox 310 in Bangladesh is ৳52,900 only. Buy JBL PartyBox 310 at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳55,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
📋 JBL PartyBox 310 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ PartyBox 310 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | 4 : 1 Speaker |
| Total Power | 240W RMS |
| Subwoofer | 2x 6.5" Woofer x 2.5" Tweeter |
| Audio Input | 2 x 1/4" TS (Audio) 2 x 1/8" / 3.5 mm Stereo (Audio) 1 x USB Type-A (Audio, Power) |
| Noise Ratio | >80dBA |
| Frequency | 45 Hz - 20 KHz (-6 dB) |
| Other Features | < 2 W with BT connecting, < 0.5 W without BT connecting |
📖 Overview
JBL PartyBox 310 speaker has two 6.5" woofer and two 2.5" tweeters that give up to 240W of RMS power. It also has an IPX4 splashproof design, Bluetooth wireless technology, Bluetooth stereo pairing, integrated wheels and telescoping handle, 1/8", 1/4" mic, 1/4" mic / guitar inputs, USB playback and device charging, built-in party lighting around the speaker and an 18-hour rechargeable battery.
Be the first to review
Share your experience with JBL PartyBox 310 Portable Audio System and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★