Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳7,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,800 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳8,800
৳ 7,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4570T 4th Generation |
| Processor Speed | 2.90GHz |
| Main Board | MSI-H81 |
| RAM | 8GB DDR-3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i5 4th generation processor that can deliver super fast frequency speed to ensure stable and lag-free performance. It is ideal for gaming, programming, freelancing, and editing. Besides, This PC has impressive specs, including 8GB of DDR3 RAM, 128GB SSD, MSI-H81 mainboard, and ATX Strong Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★