Jmary MT-29 Portable Mini Tripod
Price in Bangladesh
৳967
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jmary MT-29 Full Specification
| Item | Camera Tripod |
|---|---|
| Model | ✅ Jmary MT-29 |
| Type | Camera Tripod |
| Material | Aluminum and ABS |
| Extended Length | 48cm |
| Foldable Length | 21cm |
| Load Capacity | 2 kg |
| Number of Leg | 4 |
| Usage | Suitable for camera and mobile phone |
| Tripod Weight | 180gm |
📖 Overview
This Jmary MT-29 is a mini tripod that is made of high-quality aluminum and ABS material so, it ensures long-time service. Due to robustness, it takes a load of up to 2kg. It comes with a maximum height of 48cm and when folded it decreases by about 21cm. Moreover, it can be used for both mobile phones and cameras.
Be the first to review
Share your experience with Jmary MT-29 Portable Mini Tripod and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★