Jovision JVS-N516-YDL 5MP Full-Color PoE Network Camera
-4%
Price in Bangladesh
৳4,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N516-YDL Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N516-YDL |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/ 2.8" 5MP CMOS |
| White Balance | Auto |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2592 x 1944p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Day & Night |
| IR | Up to 30 Meters |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V, PoE |
📖 Overview
The Jovision JVS-N516-YDL is a full-color video audio PoE network camera that is ideal for security and surveillance in shops, schools, homes and other places. It has a 5MP camera that captures vibrant images and videos. The camera's maximum frame rate is 25fps and a bit rate of 256 Kbps at 8 Mbps, which provides seamless and steady video transmission and playback.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N516-YDL 5MP Full-Color PoE Network Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★