HP 15S-DU1014TU Core i3 10th Gen 15.6" 1TB HDD Laptop
-18%
Price in Bangladesh
৳23,300
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳23,300 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 18%
৳28,500
৳ 23,300
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10110U 10th Generation |
| Processor Speed | 2.10 GHz up to 4.1GHz |
| Screen Size | 15.6" Diagonal FHD SVA Anti-Glare Micro-Edge WLED-Backlit |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SSD + 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | LAN / Wi-Fi / Bluetooth |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | 1 Multi-Format SD Media |
| Battery | 3-Cell, 41 Wh Li-ion Battery |
| Software | Standard |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 15S-DU1014TU laptop is powered by an Intel Core i3 10th generation processor with 2 cores and 4 threads with 4MB cache. It has 8GB DDR4 RAM and 256GB SSD + 1TB 5400 RPM SATA hard disk drive. This HP laptop features an HD webcam, a 15.6" Diagonal FHD display, and a 3-cell type, 41Wh capacity Li-ion battery.
Be the first to review
Share your experience with HP 15S-DU1014TU Core i3 10th Gen 15.6" 1TB HDD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★